Atlar için elektrikli çit

Elektrikli bir at çiti, pratikliği ve ekonomisi sayesinde doğru çözüm olabilir.

Zamanla, dünya çapında giderek daha fazla yetiştirici, hayvanlarını tutmak için bir araç olarak elektrikli çitleri kullanıyor. Her ihtiyaca kolayca uyarlanabilmesi nedeniyle giderek daha fazla kullanılan bir araçtır. Şunlar için inşa edilebilir:

• uzun veya kısa çitler,
• çiftlik hayvanları veya vahşi hayvanlar,
• 220 V elektrikle veya 12 V pil cihazı kullanarak elektriksiz arazi.
Atlar kesinlikle elektrikli çitlerin giderek daha fazla kullanıldığı çiftlik hayvanları arasındadır.

Atlar için elektrikli çit: hangi malzemeleri kullanmalı?
Atlar için elektrikli çit yapımı, öncelikle kullanılacak malzemeler açısından diğer hayvanlara göre bazı küçük farklılıklar gerektirir.

Aslında, atlar için diğer hayvanlardan daha yüksek direklere sahip bir çit yapmak gerekir, bu nedenle tel veya bant hatlarının yüksekliği bile diğer hayvanlar için kullanılan standartlardan farklı olmalıdır.

Atlar için önerilen yükseklikler:

• yerden 85 cm yükseklikteki ilk satır
• yerden 140 cm yükseklikte ikinci hat
Bu nedenle, kazıkların zemine yerleştirilmesi gereken derinliği de hesaplarken, yaklaşık 2 metre uzunluğunda kazık kullanmak gerekir.

Gemi Elettronica: Atlar için elektrikli çit çözümlerimiz
Gemi Elettronica'da bulunan elektrikli çit ürünleri arasında, ahşap direkler ve demir direkler için 220 V veya 12 V akü güçlendirici ve izolatörlerin yanı sıra farklı tel ve bant türleri de bulunmaktadır.

4 mm² kesitli tel, atlar için tavsiye edilir veya dokuma daha uygundur.

At aslında diğer hayvanlardan biraz daha az gelişmiş bir görüşe sahip bir hayvandır; bu nedenle, dokumanın daha kalın olması, hayvanın etrafındaki elektrikli çiti görmesini kolaylaştırır.

Gemi Elettronica, elektrikli çitler dünyasında uzun bir geçmişe sahiptir, ürünleri yasalara göre sertifikalandırılmıştır ve açıkça İtalya'da üretilmiştir.

Gemi Elettronica, elektrikli at çitiniz için en iyi çözümdür.

Ürünler doğrudan bu bağlantıda mevcuttur.