Neden bir baca inşa etmek yerine bir baca kuruyoruz?

Çoğu evde baca adı verilen çatılar genellikle bacaların uçlarına inşa edilir.

Bu bacalar, farklı işlevleri yerine getirmek amacıyla inşa edilmiş ve çeşitli kritik sorunları çözebilmektedir.

Baca yapımıyla çözüleceği umulan bacaların ortak sorunları arasında, yağmur ve kuvvetli rüzgar durumunda su sızması veya çatıdan bacaya kuş girmesi mutlaka vardır. . ya da tamamen estetik bir soru için.

En sık kullanılan klasik bacalar kesinlikle tuğla veya çelik bacalardır. Ancak bazen çok pahalı olan bu bacaların yapımına rağmen yukarıdaki sorunların gerçek çözümü garanti edilememektedir. Klasik bacalar aslında duman ve kötü baca çekişi sorununu etkilemez.

Aslında, dışarıda çok fazla rüzgar olduğu için veya grip büküldüğü için veya daha birçok nedenden dolayı bir şömine sigara içiyorsa, klasik bir baca fanı bu sorunu hiç çözmez.

Baca dumanı sorununun çözümü için benimsenmesi gereken çözüm, aspirasyon bacası olarak da adlandırılan grip çıkışında çatıya elektrikli duman aspiratörü takmaktır.

Gemi Elettronica, farklı elektrikli duman aspiratör modelleri önermektedir; emiş gücü, yüksek sıcaklıklara dayanıklılık, yıllarca garanti ve yapımında kullanılan malzeme gibi farklı özelliklere sahiptir.

Her türlü ihtiyaca olumlu yanıt vermeyi hedefleyen Gemi Elettronica, ikili bir çözüm sunabiliyor: baca içinde elektrikli duman aspiratörü.

Gemi Elettronica'nın önerdiği baca fanı, refrakter kil baca olduğu için klasik duvar veya çelik baca fanlarından farklıdır.
Bu malzeme sadece atmosferik etkenlere değil aynı zamanda ısıya da dayanıklı olduğu için bacalar için idealdir.

Bu nedenle, bu çözümden çifte avantaj elde edilir: modern bir baca fanı kullanımı sayesinde estetik olan ve elektrikli duman tahliye cihazı sayesinde duman sorununu çözen işlevsel olan.

Elektrikli duman aspiratörü ayrıca elektro kaynaklı çelikten kuş koruma ızgarasına sahiptir ve yapısı sayesinde su sızmalarını engeller.

Gemi Elettronica kil baca fanı, montaj için herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez ve her şeyden önce, herhangi bir bakım müdahalesine müdahale edebilme imkanı ile yapıyı kolayca çıkarmanıza ve sökmenize izin veren yukarıdan bir açma sistemi ile karakterize edilir.

Bu nedenle Gemi Elettronica, bir şöminenin yaşayabileceği sorunlara ilişkin hem estetik hem de somut çözümler içeren her türlü ihtiyaca cevap verebilmektedir.